مهبانگ45

مهبانگ45

“مِهبانگ” چهل‌وپنجم با موضوع “میکروموج”ها،

بخش ابتدایی مِهبانگ به پرسش‌گری و توهم جمعی(Collective delusion) اختصاص خواهد داشت و همین‌طور استفاده همزمان از جهل و ترس در حرکت‌های جمعی؛

و موضوع اصلی در بخش بعد “میکروموج‌” (MicroWave) و تاثیر تابش آن‌ها بر بدن خواهد بود. 

بخش دوم “مِهبانگ” به پاسخگویی به پرسش شنوندگان عزیز اختصاص خواهد داشت که به اختصار عبارتند از:

– عمل کلیه بوسیله‌ی امواج صوتی

– جایگاه علم و فلسفه در فرهنگ ما

– پرتوهای رادیویی در آزمایش‌ها

– تاثیر دعا بر بهبود بیماری‌

– غده‌ی تیرویید و پرتوهای رادیویی

– تولید فکری و عقلانی در فرهنگ ما

– تفاوت شدت و انرژی در امواج

دریافت فایل صوتی

دریافت فایل صوتی

برگزیده‌ها:

* توهم جمعی یا (Collective Delusion) که بعضی اوقات به آن Mass Historia هم گفته می‌شود که در آن حالتی را توصیف می‌کند که در آن بخشی و یا همه جمیعتی از یک منطقه و یا جامعه می‌توانند خودشان را قانع کنند که پدیده‌های عجیب و غریبی در اطرافشان در حال اتفاق است و همه هم اعتقاد داشته باشند که درست است بدون اینکه برایش دلیل قانع‌ کننده‌ای وجود داشته باشد!

مثال‌ ملموس آن پایان دنیا در سال 2012 است که تنها حُسنی که داشت برای افرادی بود که توانستند میلیون‌ها دلار پول به جیب بزنند و ازین جهت توانستند به راحتی با نگه داشتن مردم در ترس و جهل از آنها “رشوه” بگیرند.

بنابراین اولین کاری که در پدیده‌ی غیرمنطقی می‌کنیم اینست که اول از همه باید با آن شک کرد و کنجکاوی کرد و جوابی که با عقل سلیم جور در بیاید برایش پیدا کنیم؛ نه اینکه فقط خودمان را قانع کنیم و خودمان احساس خوبی و خوشنودی کنیم، چرا که این یعنی اینکه سر خودمان را کلاه گذاشته‌ایم!

 

* اصولن یکی از راههای فروش هر متاعی اینست که جمعیت مواجه را در ترس نگه دارید، چرا که “جهل” اصولن باعث خرید می‌شود؛ و همینطور باعث ترس می‌شود، و ترس هم از نوع جهلِ آن بسیار خطرناک است؛ چون ما دو‌جور ترس داریم: ترسی که همراه با آگاهی است و بسیار خوب و بجاست و ترسی که غیرواقعی و غیرمنطقی است.

مثلن ما می‌ترسیم که دستمان را به سمت آتش ببریم چرا که می‌دانیم آتش با آن چه‌کار خواهد کرد اما ترس غیرواقعی اینست که من دستم را به سمت آتش نمی‌برم برای اینکه ممکن است جن‌های سفید و سیاه و جادوگرها در آن طرف دنیا را ناراحت کند! این نوع ترس بسیار خطرناک است چرا که شما به خود این اجازه را می‌دهید که به شکل زامبی در بیایید. زامبی یعنی موجودی که عملن مغزش تحت کنترل دیگران است. بسیاری از آگهی‌های تجارتی نیز از همین دست است.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top