Home / درباره ما

درباره ما

Dr.nayeri1پرفسور علی نیری، فیزیکدان نظری و دکترای فیزیک با سابقه‌ی تدریس در دانشگاه‌های ام‌آی‌تی و هاروارد هستند و در حال حاضر در بنیاد پژوهش‌های بنیادین در دانشگاه فلوریدا و در مرکز تحقیقات فیزیک نظری دانشگاه سنتا باربارا مشغول به فعالیت می‌باشند؛ ایشان همینطور استاد فیزیک دانشگاه چَپمن و یو-سی- اِرواین و عضو مرکز تحقیقات فیزیک کوانتومی دانشگاه چپمن و عضو وابسته مرکز علوم هسته‌ای در دانشگاه ام‌آی‌تی هستند و نیز علاقه‌مند به کاربرد علوم در زمینه‌های اجتماعی.

واژه ی “مِهبانگ” ترجمه ی فارسی دو واژه ی انگلیسی بیگ‌بنگ است؛ “مِه” به معنای بزرگ و “بانگ” هم به معنای بَنگ. این نام به چند دلیل مختلف برای این برنامه انتخاب شده است؛ نخست اینکه وقتی در مورد “مِهبانگ” صحبت می‌کنیم طبیعتا هر چه که مربوط به عالم و درون آن قرار دارد جزء مبحث ما خواهد بود وهمچنین این برنامه شما را با اخبار علمی روز دنیا آشنا خواهد کرد و در نهایت مسیری را دنبال خواهد کرد در مورد مسائل مختلفی که در مورد علم است.

تلاش “مهبانگ” رشد دانش گستری در فضائی دوستانه و برای همه‌ی اقشار جامعه است، زیرا در جایی که علم نباشد حتما خرافه، شبه علم و یا ضد علم خواهد آمد.

البته می‌توان گفت برنامه های این چنین در فرهنگ ما مقداری تازه است؛ فرهنگ ما در بهترین حالت اگر ضد علمی نباشد غیرعلمی است. وقتی صحبت از علم می‌شود بحث این نیست که همه باید دانشمند باشند ولی به این معنا است که وقتی می‌خواهیم تصمیمی بگیریم باید بر اساس عقل و داده‌ها و یافته‌های علمی‌مان باشد و نه باورهای شخصیمان.

از این رو همدلی و همراهی شما یاران، گامی موثر در بهبود کیفی و کمی این برنامه‌ی علمی خواهد بود.

برای ارتباط با تیم مهبانگ می‌توانید از برگه ارتباط با ما استفاده کنید و یا با آدرس dr.nayeri.mehbang در جیمیل در تماس باشید.

مسئولیت مطالب درج شده در سایت مِهبانگ به عهده تیم مِهبانگ می‌باشد. 

 

One comment

 1. با عرض سلام و تشکر فراوان برای برنامه بسیار خوبتون

  آقای دکتر همونطور که میدونید فیس بوک و یوتیوب در ایران فیلتر هستند و دوستان ما در ایران به این سایتها دسترسی ندارند.
  از طرفی من خیلی مشتاق هستم که برنامه های شما رو که میدونم دوستانم در ایران علاقمند به دیدنشون هستند برای دوستانم به اشتراک بگذارم یا حتی اگر بشه ویدئوی اون رو با ایمیل براشون ارسال کنم.
  آیا جایی هست که من بتونم این ویدئوها رو ازش دانلود کنم و برای دوستانم بفرستم؟

  باز هم از لطف و همکاریتون صمیمانه تشکر میکنم.
  با بهترین احترامات

Scroll To Top